Державна бібліотека України для юнацтва

 

84.4Укр6
Д36Дереш, Л.
    Культ [Текст] : роман / Л. Дереш. — Харків : Фоліо, 2010. — 219с. — (Графіті).
ISBN 966-03-4644-4

 

- Анотація

«Вундеркінд сучукрліту», Любко Дереш здобув популярність в юному віці, створивши «зіркову» трилогію: «Поклоніння ящірці» — «Культ» — «Намір» на хвилі активного захоплення Лавкрафтом та Стівеном Кінгом, The Doors та Pink Floyd. І саме це зробило його тексти цікавими юним читачам, які зі школи винесли уявлення, буцім українська література завершується шістдесятниками. У романі «Культ» Дереш поєднав у вибуховий коктейль історію кохання викладача біології Юрка Банзая та студентки Дарці Борхес, протистояння «гопників» і «неформалів» та локальний армаґеддон у містечку Мідні Буки, куди наполегливо прагне проникнути Великий хробак Йоґ Сотот. Містика, езотерика, інтертекстуальність, постмодерна іронія, типові підліткові проблеми, пов’язані з булінгом чи першим сексом, — саме цього бракувало на той час аудиторії, тож Дереш влучив у десятку. (УІК)

"Культ" (2001) - перший роман молодого автора, який одразу набув розголосу серед читацької аудиторії, а в деяких колах, немовби виправдовуючи свою назву, став майже культовим. Молодіжний побут, стосунки, сленг, ризиковані й смішні іграшки тинейджерів, їхні спроби за будь-яку ціну потрапити "по той бік реальності" - все це Дереш й одна з найкращих його книжок, що стала своєрідним підсумком літературних пошуків 90-х років ХХ століття.

- Зображення

- Серія

- Теми документа

  • ББК // Українська література ХХст.
  • Виставки // Письменники, які відкривають світу Україну
  • Рейтингові списки // 30 знакових книжок української незалежності. Всеукраїнська інформаційно-просвітницька акція Українського інституту книги.Примірники
Місцезнаходження Кількість В наявностi
Філія (просп.Перемоги, 60) 1 1

Український Фондовий Дім Інформаційно-пошукова система
'УФД/Бібліотека'