Державна бібліотека України для юнацтва

 

85.143(4Укр)я6
У45    Український живопис ХХ - початку ХХІ ст. з колекції Національного художнього музею України [Текст] : Альбом / Упор. Ю.Литвинець. — Хмельницький : Галерея, 2006. — 304с. — Укр., англ. мовами.
ISBN 966-8834-03-8

 

- Анотація

Зібрання живописної колекції ХХ ст. у Національному художньому музеї України дозволяє значною мірою простежити розвиток українського мистецтва в цю, загалом, драматичну епоху, позначену великими історико-суспільними зламами і, насамперед, боротьбою за незалежність України. Колекція формувалася за різних обставин, тому на кожному історичному відтинку часу вона несла відбиток умов, що забезпечували процес збирання експонатів або унеможливлювали їх поповнення (варварські руйнації, військові розрухи, ідеологічні перепони, утиски цензури, фінансові труднощі і т.д.).

ХХ століття ввело в мистецьку свідомість принципово важливе поняття “українська національна школа живопису”, яке склало основу його найвищих досягнень і пробило стіну маргінальності, в якому він перебував довгий період. Живопис України виробив власні критерії мистецьких вартостей, які поповнили скарбницю людських пріоритетів у цій важливій сфері духовних надбань. З цих позицій простежується історія українського живопису упродовж усього драматичного періоду – від межі ХІХ – ХХ-го до ХХ –ХХІ-го століть – час, коли присутність українських креаторів на світових мистецьких форумах – від венеціанського бієнале до Сан-Пауло, паризьких і нью-йоркських вернісажів стала лічильником реальних здобутків сьогодення.

- Зображення

- Теми документа

  • ББК // Живопис
  • Виставки // Олександр Мурашко - 145 років від дня народження
  • Виставки // Яблонська Тетяна - 105 років від дня народження
  • Виставки // Михайло Бойчук - 140 років від дня народження
  • Виставки // Кричевський Василь - 150 років від дня народження
  • Калейдоскоп подій та дат // 14 травня День матеріПримірники
Місцезнаходження Кількість В наявностi
Філія (просп.Перемоги, 60) 1 1
ЦБ (просп.Голосіївський 122) 2 2

Український Фондовий Дім Інформаційно-пошукова система
'УФД/Бібліотека'