Державна бібліотека України для юнацтва

 

ИЗО 85.143(4Укр)6
Б61Білокінь, С. І.
    Бойчук та його школа [Образотворчий матеріал] / С. І. Білокінь. — Київ : Мистецтво, 2016. — 256 с. — Укр. та англ. мовами.
ISBN 966-577-229-3

 

- Анотація

У виданні репрезентується творчий шлях одного з найвидатніших українських мистців Розстріляного Відродження Михайла Львовича Бойчука (1882–1937) – творця двох мистецьких шкіл (першої – паризької, чи франко-польської, другої – київської), члени яких згодом за його ім’ям отримали назву бойчукістів. Серед них такі видатні мистці, як Іван Падалка, Василь Седляр, Софія Налепинська-Бойчук та інші. Ця плеяда художників, які фізично або психологічно-соціально були знищені сталінським режимом, створили унікальні роботи, просякнуті національно-монументальним духом, побудовані на відчутті величі візантинізму, магії ранньоренесансних сентенцій Заходу та наповнені розумінням глибинних пластів народного мистецтва. Бойчукісти відіграли виняткову роль у становленні та розвої національного художнього процесу України першої третини XX ст., стали непересічною складовою у контексті європейського та світового культурологічних просторів.

У виданні репродуковано твори майстрів, які збереглися, та констатується факт катастрофічного знищення більшості оригіналів. Бойчукізм як унікальне явище українського мистецтва вимагає подальшого вивчення, деталізації та узагальнення.

Видання розраховане на спеціалістів та широке коло читачів

- Зображення

- Теми документа

  • ББК // Живопис
  • Виставки // Михайло Бойчук - 140 років від дня народження
  • Виставки // Седляр Василь Теофанович - 125 років від дня народження



Примірники
Місцезнаходження Кількість В наявностi
Філія (просп.Перемоги, 60) 1 1
ЦБ (просп.Голосіївський 122) 9 9





Український Фондовий Дім Інформаційно-пошукова система
'УФД/Бібліотека'