Державна бібліотека України для юнацтва

 

63.3(4Укр)41-8
Д30Демиденко, Г. Г.
    Ярослав Мудрий - великий князь Русі [Текст] : наук.-попул. нарис / Г. Г. Демиденко. — Харків : Право, 2013. — 352 с.
ISBN 966-458-443-9

 

- Анотація

У науково-популярному нарисі Р. Р. Демиденка – захоплююча розповідь про життя, державну діяльність і законотворчість великого князя Київської Русі Ярослава Мудрого – сина Володимира І Святославича. Нарис написаний на основі історичних джерел – літописів, хронік, саг, церковних «Сказань», археологічних знахідок, даних нумізматики, праць істориків. Він відтворює складні, драматичні й трагічні події на Русі першої половини ХІ століття, історії правових пам'яток – «Руської Правди», «Статуту» Ярослава, почала писаного законодавства Давньоруської держави.

Автор спростовує фальсифікації й «сенсації» в сучасних публікаціях з «альтернативної історії» у літературі, Інтернеті, обвинувачення великого князя Русі у злочинах на шляху до влади, убивстві своїх братів Бориса й Гліба, у непричетності до будівництва Софійського собору та ін.

Книга розрахована на студентів вищих навчальних закладів, старшокласників і широке коло читачів, усіх, хто цікавиться історією Батьківщини, її права, біографіями вітчизняних визначних діячів.

- Зображення

- Теми документа

  • ББК // Історія України
  • Калейдоскоп подій та дат // Культові українці: позначені гривнеюПримірники
Місцезнаходження Кількість В наявностi
ЦБ (просп.Голосіївський 122) 1 1

Український Фондовий Дім Інформаційно-пошукова система
'УФД/Бібліотека'