Травматичні події, які виникли внаслідок війни, зачіпають сотні тисяч дітей. Багатьом з них вдалося покинути небезпечне місце, однак відчуття небезпеки не полишає та може проявлятися у різний спосіб. Визнано, що рання допомога дітям у тому, як впоратися зі стресом від війни, може бути корисною і дозволить запобігти розвитку проблем у сфері психічного здоров’я надалі.
Саме для надання допомоги та підтримки дітям була розроблена програма «Діти та війна. Навчання технік зцілення», яка лежить в основі роботи психологів груп психологічної підтримки для дітей проєкту "Поруч"
Дана програма була розроблена, щоб навчити дітей покроково і практично впроваджувати навички та методи, які допомагають подолати психологічні наслідки війни, що базуються на доказовому когнітивно-поведінковому підході терапії посттравматичних розладів.
Програма та посібник до неї розроблені Фундацією «Діти та війна» (Берген, Норвегія). Автори посібника – представники Інституту психіатрії (Лондон, Великобританія) та Норвежського центру кризової психології.