Кого називають військовополоненими? Які існують правила поводження з військовополоненими у світі? Як обмінюють полонених? Чи можуть обмінювати засуджених військовополонених? Відповіді на ці та інші питання інституту воєнного полону визначаються міжнародний гуманітарним правом, так званим правом війни. Питання міжнародно-правових норм поводження та захисту військовополонених особливо гостро постали в умовах російсько-української війни.
Бібліографічний покажчик пропонує перелік міжнародно-правових та імплементованих в українське законодавство документів щодо військовополонених. Друковані публікації та електронні ресурси конкретизують практику застосування норм і правил поводження та захисту військовополонених у сучасних військових конфліктах з акцентом на війну в Україні.
Бібліографічний покажчик може стати порадником для тих, хто спілкується з військовими, поверненими з полону і допомагає їм швидше адаптуватися.
На обкладинці звільнений з полону морпіх Михайло Діанов. Світлина пресофіцера полку «Азов» військовополоненого Дмитра Козацького з циклу «Світло переможе», який отримав дві нагороди міжнародного фотоконкурсу International Photography Awards: перше місце в категорії «Редакція / Преса / Війна / Конфлікт» і третє – у категорії «Редакція /Преса / Фоторепортаж / Оповідання».
АВТОРИЗУЙТЕСЬ, щоб переглянути повний текст видання.