Державна бібліотека України для юнацтва

 

746:745.52
Д36Державна бібліотека України для юнацтва
    Решетилівка вишивана, килимова у світах знана [Електронний ресурс] : бібліогр. список / Державна бібліотека України для юнацтва ; упоряд. Г. Буркацька ; ред. К. Тишкевич. — Київ : ДБУ для юнацтва, 2019. — 13 с.

 

- Анотація

Решетилівські килими виткані виключно вручну в техніці вузликового двостороннього плетіння, «читаються» однаково з виворітного і з лицевого боку. На них немає вузликів. Нитки у килимі не зав’язуються, а красиво лягають одна за одною завдяки сильному «прибиттю» гребінкою. Килими і нині тчуть на старовинних дерев’яних верстатах, потім відпарюють спеціальною праскою-пресом. Самобутній ручній техніці виготовлення килимів-гобеленів понад 500 років. На початку ХІХ ст. у Решетилівці працювала велика артіль із 3 тис. працівників, які створювали справжні витвори мистецтва.

Унікальні зразки решетилівського килимарства можна побачити у колекціях музеїв Києва, Нью-Йорка, Лондона, Полтави. Вони прикрашають інтер’єри державних установ, посольств України, готелі, мистецькі галереї, зокрема Українського центру культури та бізнесу в Афінах, Палацу мистецтв «Україна».

Особливо пишаються килимарі з Полтавщини тим, що гобелен «Дерево життя», який створила Надія Бабенко, висить у Блакитній залі штаб-квартири ООН у Нью-Йорку. Гобелен «Народжені рідною землею» народного художника Леоніда Товстухи в 2005 р. подаровано Раді Європи від України і зараз він знаходиться у французькому місті Страсбурзі.

АВТОРИЗУЙТЕСЬ, щоб переглянути повний текст видання.

- Зображення

- Теми документа

  • УДК // Рукоділля. Художнє вишивання
  • УДК // Художнє ткацтво
  • Видавнича діяльність ДБУ для юнацтва та ОБЮ(М) // Державна бібліотека України для юнацтва (Київ)
  • Видавнича діяльність ДБУ для юнацтва та ОБЮ(М) // Бібліографія
  • Виставки // Нематеріальна культурна спадщина України
  • Цифрова колекція // Електронні виданняУкраїнський Фондовий Дім Інформаційно-пошукова система
'УФД/Бібліотека'