Державна бібліотека України для юнацтва

 

027.2(477):004.8:001.89
Ц75    Цифрові бібліотечно-інформаційні ресурси у розбудові наукового сегмента національного інформаційного простору [Текст] : монографія / [відп. ред. К. В. Лобузіна]. — Київ : НБУ ім. В. І. Вернадського, 2021. — 416 с.
ISBN 966-02-9775-3

 

- Анотація

Монографію присвячено дослідженню та аналізу міжнародного та вітчизняного досвіду створення та розвитку багатоаспектної бібліотечної системи підтримки наукових досліджень. Проаналізовано принципові зміни, що відбулися у сучасній цифровій науковій комунікації, їх вплив на діяльність наукових бібліотек. Показана роль наукових бібліотек у формуванні електронної дослідницької інфраструктури, де бібліотечні спеціалісти забезпечують складні функціональні обов’язки на рівні експерта, пов’язані з реалізацією цифрових проєктів. Розглянуто участь наукових бібліотек в цифрових соціогуманітарних проектах, пов’язаних зі створенням цифрових ресурсів національної пам’яті та культурної спадщини. Визначено основні принципи створення бібліотечної системи підтримки наукових досліджень та забезпечення функціонування інституційних систем управління науковою інформацією. Висвітлено досвід та подальші перспективи Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського у напрямку розвитку електронної дослідницької інфраструктури України.

Монографія призначена для широкого кола бібліотечних та інформаційних спеціалістів, фахівців з інформаційно-комунікаційних технологій та вчених, які беруть участь в обігу знань у цифрових наукових комунікаціях.

- Зображення

- Теми документа

  • УДК // Приватні і частково приватні бібліотеки — Штучний інтелект — Організація наукової та науково-дослідної роботи
  • УДК // Україна
  • Новинки у фонді // Дослідження
  • Калейдоскоп подій та дат // Навчаємось. Розвиваємось. Змінюємось (01.09.23)
  • Калейдоскоп подій та дат // Навчаємось. Розвиваємось. Змінюємось (30.09.23)Примірники
Місцезнаходження Кількість В наявностi
Філія (просп.Перемоги, 60) 1 1
ЦБ (просп.Голосіївський 122) 1 1

Український Фондовий Дім Інформаційно-пошукова система
'УФД/Бібліотека'