Державна бібліотека України для юнацтва

 

821.161.2.09(08)
М34Матусяк, Аґнєшка.
    Вийти з мовчання. Деколоніальні змагання української культури та літератури XXI століття з посттоталітарною травмою [Текст] : [монографія] / Аґнєшка Матусяк ; з пол. пер. А. Бондар. — Львів : Піраміда, 2020. — 308 с. — (Приватна колекція).
ISBN 966-441-637-2

 

- Анотація

Монографія складається зі "Вступу", трьох аналітичних розділів і фінальної частини.

У першому розділі під назвою "Меморіальна He-story. Павло Ар'є і Володимир Лис" проаналізовано травму Другої світової війни і спроби її опрацювання в сучасному українському суспільстві з точки зору чоловічого досвіду, створеного письменниками-чоловіками. Своєю чергою в другому розділі під назвою "Меморіальна Shy-story. Марія Матіос і Оксана Забужко" досліджуються жіночі досвіди й емоції, пов'язані з Другою світовою війною і їхнє значення в якості травматичного меморіального спадку для ідентичності сучасних українських поколінь, що його жіноче письмо намагається скерувати у слушному напрямі. А третя частина книжки – "Their story? Our story? Голокост" – звертається до єврейського досвіду Другої світової війни, який до першого десятиліття ХХІ століття був витіснений з української культурної пам'яті. У цьому розділі, на додачу до роману Каті Петровської "Мабуть Естер" як контекстуального підмурку, авторка звертається до фотографій, що документують Голокост єврейського населення в київському Бабиному Яру. В останньому розділі монографії аналізується травма нинішньої війни на Донбасі, яка переплітається з травматогенними досвідами Другої світової війни, повоєнної епохи і періоду трансформації після 1991 року. Ілюстративним матеріалом для моїх роздумів у цій частині є культурні події, що відбулися в українському суспільному просторі після київського Євромайдану 2013-14 років, есеї Івана Дзюби, фільм "Донбас" Сергія Лозниці, фільм Ігоря Мінаєва "Какофонія Донбасу" і проза Володимира Рафеєнка.

- Зображення

- Серія

- Теми документа

  • УДК // Літературна критика української літератури — Збірки. Зібрання творів. Форми. Переліки. Образотворчі та графічні документи. Ділові видання підприємств та фірм. Спеціальні види документів
  • Новинки у фонді // Дослідження
  • Калейдоскоп подій та дат // 27 січня. Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту



Примірники
Місцезнаходження Кількість В наявностi
ЦБ (просп.Голосіївський 122) 1 1





Український Фондовий Дім Інформаційно-пошукова система
'УФД/Бібліотека'