Державна бібліотека України для юнацтва

 

84.4Укр6
П12Павличко, Д. В.
    Гранослов [Текст] : вибрані твори / Д. В. Павличко. — Київ : Укр. письменник, 2015. — 896 с. — (Бібліотека Шевченківського комітету).
ISBN 966-579-465-3

 

- Анотація

В літературі двадцятого століття Дмитру Павличку судилося стати засновником посттоталітарної літератури в Україні, предтечею шістдесятництва, одним з найяскравіших речників української національної ідеї та українського державотворення.

Дмитро Пилипчук:

«Осягаючи параметри Павличкової творчості і його поетичний всесвіт, мимоволі пригадуєш його восьмивірш, де автор на підсвідомому рівні означує масштаб власної творчої особистості: «Я думаю про світ. Ловлю сигнали./Якогось мозку дальнього. Мовчіть./ Біля Землі ви трошки політали,/А я лечу за грань тисячоліть./ Ваш океан ‑ блакитна калабаня,/ Туди-сюди перелетів ‑ і вже./ А я спізнав Гомера й Цюй Юаня,/ Мій простір ‑ час. Мене він береже».

Найголовнішою і найдорожчою темою Дмитра Павличка і суттю всього поетового життя завжди була й залишається Україна».

Іван Дзюба:

«Один із головних рушіїв Павличкового поетичного руху ‑ це почуття національної справедливості. Саме воно, бувши, в свою чергу, складником ширшого почуття ‑ правди, надає особливого, «павличківського» характеру мотивам патріотизму, національної гідності. Це патріотизм самооборони й самоствердження, а не експансивної гордині чи екзальтованого месіанізму. Поет не хоче для своєї нації більшого, ніж для інших, але він обстоює її право на буття серед інших».

- Зображення

- Серія

- Теми документа

  • ББК // Українська література ХХст.



Примірники
Місцезнаходження Кількість В наявностi
Філія (просп.Перемоги, 60) 1 1
ЦБ (просп.Голосіївський 122) 3 3





Український Фондовий Дім Інформаційно-пошукова система
'УФД/Бібліотека'