Державна бібліотека України для юнацтва

 

84.4Укр6
З-12Забужко, О. С.
    Польові дослідження з українського сексу [Текст] : Роман / О. С. Забужко. — 3-є вид.,стереотипне. — Київ : Факт, 2000. — 116 с.
ISBN 966-7274-30-6

 

- Анотація

«Польові дослідження» направду збурили українську літературу 1996 року. Так в Україні не писали. Що це: провокація? Назва роману, а також деякі відверті — як на 90-ті роки — сцени натякають, що так. Потік свідомості? Так: із довгими реченнями, якими думає жінка-інтелектуалка, українська поетка, яка приїхала викладати до США й стикнулася там із болючими для себе питаннями української ідентичності та сприйняття України за кордоном. Ба більше: «Польові дослідження» вважається першим феміністичним романом сучасної української літератури, що виразно продовжує традицію цього жанру, започаткованого на Заході, — а тому був схвально зустрінутий там, перекладений багатьма мовами світу. Для України ж цей твір, перевиданий понад десять разів, сьогодні став класикою, без якої сучасну літературу — і жіночу інтелектуальну прозу зокрема — годі уявити. (УІК)

Українська емігрантка й поетка рефлексує щодо своєї країни й своїх же коханців. Набагато цікавіше слідкувати за пластикою думки авторки — намацування самоідентичності (знову ж, особистої й національної — ці паралелі тут наскрізні), посттравматична самотерапія, вимушений самоаналіз. У «Польових дослідженнях з українського сексу» героїня озвучує ідеї того щирого фемінізму, про який в Україні говоритимуть набагато пізніше, — не стільки ненависті до чоловіка, як усвідомлення себе як жінки.

- Зображення

- Теми документа

  • ББК // Українська література ХХст.
  • Рейтингові списки // 30 знакових книжок української незалежності. Всеукраїнська інформаційно-просвітницька акція Українського інституту книги.
  • Рейтингові списки // 100 знакових творів українською від ПЕН-клубуПримірники
Місцезнаходження Кількість В наявностi
Філія (просп.Перемоги, 60) 2 2

Український Фондовий Дім Інформаційно-пошукова система
'УФД/Бібліотека'