В 2007 році, вперше в історії людства, кількість міського населення перевищила кількість сільського населення. 70% українців, тобто абсолютна більшість з нас, живе, працює і навчається у містах. Це означає, що майбутнє України тісно пов’язане з розвитком міст. Але що ми знаємо про наші і світові міста? Чому в одних українських містах комфортно жити, а в інших - ні? Чому всі їдуть у Київ? Чому, попри відмінну історію та особливості розвитку, наші міста часто схожі одне на одне? Від яких факторів це залежить? Розвитку чи занепаду промисловості, радянського містобудування, вдалого чи невдалого управління? А може, наявності чи відсутності культурних індустрій і комфортних громадських просторів? Як ми з вами можемо посприяти покращенню нашого міста на рівні двору чи району? Ми допоможемо розібратись у всіх цих питаннях!
Ми розробили цей курс спеціально для того, щоб якомога ширша аудиторія дізналась про те, як функціонують міста, і розібралась у тому, як бути активним мешканцем міста і сприяти перетворенню власного міста на комфортне місце для життя! Ви отримаєте знання з таких тем:
- що таке місто, як міста виникли і розвивались впродовж століть, зокрема і на теренах України;
- принципи та стратегії міського розвитку і міського управління;
- міське самоврядування і можливості мешканців брати участь в управлінні та розвитку міста;
- відмінності між західним і радянським містом; чим є пост-радянські міста;
- що таке міський публічний простір, чи є він у вашому місті, районі, кварталі;
- що таке міська мобільність, комплексний розвиток транспорту і проблеми українських міст у цій галузі;
- що таке право на житло, житлова політика та яка вона в Україні;
- що таке форми володіння та системи житлових фінансів;
- нарешті, і це найголовніше, ви дізнаєтесь, як бути активним мешканцем міста і сприяти перетворенню власного простору на комфортне місце для життя!
Курс «Урбаністика: сучасне місто» виготовлено в межах "Ініціативи з розвитку аналітичних центрів в Україні", яку виконує МФ «Відродження» у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки посольства Швеції в Україні (SIDA). Думки та позиції викладені в цьому курсі є позицією автора та необов'язково відображають позицію уряду Швеції.