Державна бібліотека України для юнацтва

 

330.342(477):37.018.46:004
    Як діяти далі: Громаді про сталий розвиток [Електронний ресурс] : онлайн курс // ВУМ онлайн (Відкритий Університет Майдану) : платформа громадянської освіти. — [Київ], [2015].

 

- Анотація

Цей курс є частиною освітнього продукту, розробленого Програмою розвитку ООН в Україні за фінансової підтримки Уряду Німеччини через Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, до якого ввійшли також курс для представників бізнесу та курс для державних службовців.

25 вересня 2015 року в Нью-Йорку відбувся історичний Саміт ООН. Його результатом стало ухвалення Резолюції «Перетворення нашого світу: порядок денний у сфері сталого розвитку до 2030 року». Цей документ фактично визначив нові орієнтири розвитку світу, які сприятимуть економічному зростанню, раціональному природокористуванню і вирішенню низки соціальних потреб. Ці орієнтири знайшли свій вираз у 17 Цілях сталого розвитку.

Україна також долучилась до глобального процесу. У вересні 2017 року було представлено Національну доповідь «Цілі сталого розвитку: Україна». А у 2019 році Указ Президента України «Про Цілі сталого розвитку України на період до 2030 року» виокремив сталий розвиток як єдино можливий шлях розвитку вітчизняної економіки та суспільних інститутів задля забезпечення зростання рівня та якості життя громадян, додержання конституційних прав і свобод людини.

Організації громадянського суспільства відіграють одну з найважливіших ролей у перетворенні глобальних програм на пріоритети національного рівня, в яких знаходять своє відображення локальні потреби, що базуються на реальних життєвих запитах людей.

Цей курс – це можливість усвідомити власну роль кожного з нас у згаданому процесі, незалежно від віку, посади, фаху чи сфери діяльності.

- Зображення

- Зміст

Структура курсу базується на підході Стокгольмського центру стійкості, який розглядає економіку та суспільство як невід’ємні частини біосфери.

Курс викладено у 19 заняттях, що об’єднані у чотири блоки:

Біосфера. Людина як частина біосфери. Кліматичні зміни. Стан біосфери в межах України. Стратегія екологічного партнерства. Законодавство, взаємодія з об’єднаними територіальними громадами і громадський контроль як інструментарій вирішення проблем.

Суспільство. Подолання бідності й голоду, міцне здоров’я й якісна освіта, гендерна рівність, мир, порозуміння та розвиток демократичних інститутів… Що поєднує між собою всі Цілі сталого розвитку?

Економіка. Сталий розвиток міст та громад. Як побудувати партнерство з донорами і реалізувати «великі проєкти» у своїх містах і громадах?

Соціальне підприємництво і приклади інклюзії. Чиста енергія та інновації в інфраструктурі. Цікаві факти про zero waste міста, відповідальне виробництво й споживання, а також про зв‘язок доходу населення із кількістю відходів.

Партнерство. Актуальні завдання громадського сектору задля досягнення Цілей сталого розвитку. Практичні аспекти формування спільнот, аналіз спільних цінностей та інтересів, пошук партнерів (у т.ч. на міжнародному рівні) та комунікації для ефективного просування змін.

У модулях також наведено кращі практики (кейси), надано коментарі експертів, практичні поради. З метою перевірки знань, передбачено проходження тестів наприкінці кожного блоку. Успішне проходження тестів забезпечує отримання сертифікату. Навчальне навантаження на курсі відповідає 0.9 кредитів ЄКТС.

- Електронні версії документа

- Джерело

- Теми документа

  • УДК // Рівень розвитку. Стадії розвитку економіки. Економічні системи в Україні — Курси підвищення кваліфікації — Комп'ютерна наука і технологія. Застосування комп'ютера. Оброблення даних
  • Цифрова колекція // Освітні курси







Український Фондовий Дім Інформаційно-пошукова система
'УФД/Бібліотека'