Державна бібліотека України для юнацтва

 

75.03(477):008
Г67Горбачов, Дмитро.
    Лицарі голодного Ренесансу [Текст] / Дмитро Горбачов ; упоряд. О. Сінченко. — Київ : Дух і Літера, 2020. — 376 с. : іл. — (Постаті культури).
ISBN 966-378-754-1

 

- Анотація

«Лицарі голодного Ренесансу» — це унікальна збірка портретів діячів українського авангарду: Богомазова, Єрмилова, Екстер, Малевича та інших, створена Дмитром Горбачовим, мистецтвознавцем і хранителем фондів Національного художнього музею України. Ця людина власноруч доклалася до популяризації постатей українського авангарду. Тож це не лише збірка текстів про мистецьке явище, а й цінні мемуари автора про долю авангардних полотен і визнання цього феномену на Заході. Книжка подає контексти формування українського авангарду, його проблеми, цінні особисті й архівні свідчення про окреслене коло митців. (УІК)

Явище "український авангард" вперше прозвучало на Заході у 1973 році на лондонській виставці «Tatlin’s dream». Тоді там вперше були виставлені роботи світового рівня безвісних авангардистів України Василя Єрмилова й Олександра Богомазова. Це змусило згадати й інших відомих на весь світ майстрів, за походженням, вихованням, самосвідомістю та національними традиціями пов’язаних із Києвом, Харковом, Львовом, Одесою. Окрім зазначених, у книжці один за одним зринають портрети «найвірнішого сина України» Давида Бурлюка; поляка, який мав себе за українця, Казимира Малевича; професора Київського художнього інституту і бандуриста Володимира Татліна; засновниці української школи конструктивістської сценографії Олександри Екстер; митців «Культур-Ліги»; феноменального скульптора Олександра Архипенка. Доповнена розлогими культурологічними студіями й особистими спогадами автора книжка покликана представити читачеві цілісну картину витоків і формування українського художнього авангарду

- Зображення

- Серія

- Теми документа

  • УДК // Історія живопису, Школи живопису, напрями, стилі та впливи в Україні — Цивілізація. Культура. Прогрес
  • Новинки у фонді // Новинки з мистецтва
  • Рейтингові списки // 30 знакових книжок української незалежності. Всеукраїнська інформаційно-просвітницька акція Українського інституту книги.
  • Виставки // Василь Седляр - 125 років від дня народження



Примірники
Місцезнаходження Кількість В наявностi
Філія (просп.Перемоги, 60) 1 1
ЦБ (просп.Голосіївський 122) 1 1





Український Фондовий Дім Інформаційно-пошукова система
'УФД/Бібліотека'