Державна бібліотека України для юнацтва

 

75.071.1(73)(092)
І-59Інгрем, К.
    Це Воргол [Текст] / К. Інгрем ; іл. Е. Рей ; з англ. пер. Р. Паронько. — Львів : Вид-во Старого Лева, 2016. — 79 с.
ISBN 617-679-242-0

 

- Анотація

Енді Воргол постає на двох блоках миттєвих фотографій. Ось він - той, хто з незграбного підлітка став нью-йоркською знаменитістю. Виглядає шикарно - сивий, у чорних окулярах. Камера робить автоматичні знімки, а Воргол бавиться: підкручує стільця то вгору, то вниз, позує. Він не дає нам увійти в близький контакт: на шести фото ховається за великими чорними окулярами, а коли й знімає їх, то прикриває лице рукою або дивиться вбік, за межі кадру.

Цей автопортрет - радикальний витвір мистецтва, пройнятий духом поп-культури. Скориставшись фотокіоском - автоматом, що робить дешеві фото ("чотири за четвертак"),

такі стоять на станціях метро та в торгових центрах, - Воргол знаходить красу в одноразовому: напруженість майже квадратних кадрів, послідовність застиглих поз, що відтврює розгортання дії в часі.

Воргол не обіцяє нам чогось більшого, ніж може дати фотокіоск: "Хочете знати все про Енді Воргола - просто гляньте на поверхню моїх робіт, моїх фільмів, мене самого: це і є я. За цим більше нічого не стоїть". І все ж ота глянцева поверхня провокує. Багато хто називає Воргола дзеркалом: він відображає - з високою роздільною здатністю - порожнечу сучасного суспільства.

- Зображення

- Теми документа

  • УДК // Митці. Професійні митці в живописі — Сполучені Штати Америки (США) — Виклад матеріалу у вигляді біографії
  • Підліткова література // дітям про мистецтво



Примірники
Місцезнаходження Кількість В наявностi
ЦБ (просп.Голосіївський 122) 1 1





Український Фондовий Дім Інформаційно-пошукова система
'УФД/Бібліотека'