Державна бібліотека України для юнацтва

 

77.04(477):355.422(084)
К73Котлярчук, А.
    Добровольці. Доба героїв [Образотворчий матеріал] : артпроєкт / А. Котлярчук. — Київ : Мистецтво, 2019. — 320 с. — Укр. та англ. мовами.
ISBN 966-577-272-9

 

- Анотація

Артпроєкт Андрія Котлярчука про історію сучасної війни на сході України присвячено добровольцям та ветеранам АТО. Фотопроект не випадковий, а продуманий автором від початку до кінця. Фотомайстер проїхав тисячі кілометрів уздовж тонкої лінії зіткнення протиборчих сил та відзняв сотні вдумливих кадрів й портретів бійців до та після бою. Фотозйомка здійснювалася на нульових кілометрах з 2014 до 2018 року.

У виданні репродуктовано не репортажні світлини, а знакові фото майстра, які об'єднані единим стилем. Автор використав чорно-білу широку плівку та квадратний кадр. Такий художній прийом викликає асоціацію з батальними полотнами минулих часів. До книги увійшли також жанрові сцени, пейзажі й натюрморти. Ілюстративний ряд доповнено висловлюваннями учасників подій, їх спогадами та спостереженнями.

Перша частина фотопроєкту експонувалася у Верховній Раді України, а також демонструвалася у багатьох музеях різних міст України. Виставка була представлена і у Національному художньому музеї

Грузії. Книга свідчить про героїзм, мужність, прагнення бійців до перемоги, а також підкреслює поступове відродження могутності української армії.

Чи можливо знайти на війні естетику? Чи реально показати карколомні моменти протистояння привабливо? Чи можна поєднати документалістику з художнім баченням? Відповіді на ці та інші питання дає проєкт Андрія Котлярчука з виразною назвою "Добровольці. Доба героїв".

- Зображення

- Теми документа

  • УДК // Образотворча, художня фотографія. Види знімання залежно від об'єкта в Україні — Бойові дії загалом. Бої. Битви — Образотворчі документи. Графічні документи
  • Виставки // Творчість Незалежних
  • Виставки // Покрова - свята покровителька козацтва і воїна України
  • Калейдоскоп подій та дат // Незалежність. Незламність. СвободаПримірники
Місцезнаходження Кількість В наявностi
Філія (просп.Перемоги, 60) 1 1
ЦБ (просп.Голосіївський 122) 1 1

Український Фондовий Дім Інформаційно-пошукова система
'УФД/Бібліотека'