Державна бібліотека України для юнацтва

 

7.072.2(477)(091)
К50Клочко, Д.
    Шістдесят п'ять українських шедеврів. Визнані й неявні [Текст] / Д. Клочко. — Київ : ArtHuss, 2019. — 256 с.
ISBN 617-7799-04-6

 

- Анотація

Зробити українське візуальне мистецтво різних періодів видимим, довести його унікальність, спростувати постулат імперських критиків про вторинність того, що насправді формувалось і розвивалось у загальносвітовому контексті — так можна визначити мету цієї книжки. Уважний погляд авторки-мистецтвознавиці зосереджується на цікавих і важливих деталях, перетворює кожну статтю на історію з власним настроєм. Клочко починає з іконопису VII століття, завершуючи графікою Георгія Якутовича. Між ними — століття й десятки творів, які нарешті дочекались визнання. У 2019 році за «65 українських шедеврів» авторка отримала Премію ім. Юрія Шевельова за художню та наукову українську есеїстику, а також премію «ЛітАкцент року» у номінації «літературознавство, есеїстика і художній репортаж». (УІК)

Не лише філософи творять діалоги - художники також ведуть їх нечутно крізь віки і кордони, та вичитати такі перегуки з їхніх творів не завжди просто. Це не про запозичення чи постмодерні цитати, це про таємних вчителів, приятелів і суперників, яких вони, художники, самі собі у певний момент обрали. У музеях, репродукціях, мандрівках крізь час і простір, щоб заховати цей іноді фатальний вибір у конкретних творах.

Мистецтвознавиця і лекторка Діана Клочко запрошує до мандрівки історією українського мистецтва від VІІ століття і до останнього року перед здобуттям Незалежності.

Українська ікона, живопис, скульптура, графіка в українським музеях, приватних колекціях і світовому контексті.

Розмова про мистецтво, що сформувало нас.

- Зображення

- Теми документа

  • УДК // Мистецтвознавство в Україні
  • Виставки // До Всесвітнього Дня молоді
  • Виставки // Яблонська Тетяна - 105 років від дня народження
  • Рейтингові списки // 30 знакових книжок української незалежності. Всеукраїнська інформаційно-просвітницька акція Українського інституту книги.
  • Виставки // Малевич Казимир - 145 років від дня народження
  • Калейдоскоп подій та дат // 15 квітня. Всесвітній день мистецтваПримірники
Місцезнаходження Кількість В наявностi
Філія (просп.Перемоги, 60) 1 1
ЦБ (просп.Голосіївський 122) 1 1

Український Фондовий Дім Інформаційно-пошукова система
'УФД/Бібліотека'