Державна бібліотека України для юнацтва

 

94(477)
П39Плохій, С.
    Брама Європи. Історія України від скіфських воєн до незалежності [Текст] / С. Плохій ; [пер. з англ. Р. Клочка]. — 2-е вид. — Харків : Кн. клуб "Клуб сімейн. дозвілля", 2019. — 496 с.
ISBN 617-12-1056-1

 

- Анотація

Книжка гарвардського історика Сергія Плохія у стислій і доступній формі розповідає історію України від скіфів і сарматів і аж до сучасності акцентуючи на ролі України як прикордонної території, як брами Європи. Йдеться про розташування України між кордонами імперій, про неї як про територію між католицтвом і православ’ям, Європою й Азією, християнством і мусульманством і т.д. Це проста й елегантна праця, яка дає змогу ознайомитися з історією України читачу, який перебуває далеко від її контексту, адже книжка початково розрахована на англомовну аудиторію, для якої Україна — terra incognita. Проте в Україні ця книжка прочитується не як посібник з історії, яких є повно, а як унікальна інтерпретація історичних процесів, що пов’язує різноманітні подекуди віддалені події причинно-наслідковими зв’язками. (УІК)

Книга цікаво й доступно розповідає про історію нашої держави від часів Геродота до подій на Сході України сьогодні. Це авторитетне видання допоможе краще зрозуміти події минулого, а через них — і наше сьогодення. Автор фокусує увагу на українцях як найбільшій демографічній групі, а згодом — головній силі, що стояла за створенням сучасної нації. Дізнайтеся, як наші предки «призвали варягів на царювання», як наша країна боролася за право бути незалежною, пройшла крізь часи кріпацтва, комуністичного терору й Голодомору, Другої світової війни та врешті-решт отримала незалежність.

Автор книги Сергій Плохій — професор Гарвардського університету, один з провідних спеціалістів світу з історії України та Східної Європи. За книгу «Брама Європи» отримав національну премію імені Тараса Шевченка в номінації «Публіцистика».

- Зображення

- Теми документа

  • УДК // Історія України
  • Рейтингові списки // 30 знакових книжок української незалежності. Всеукраїнська інформаційно-просвітницька акція Українського інституту книги.
  • Новинки у фонді // Щоб пам'ятати
  • Виставки // Вільні! Креативні! Успішні!



Примірники
Місцезнаходження Кількість В наявностi
Філія (просп.Перемоги, 60) 1 1
ЦБ (просп.Голосіївський 122) 4 4





Український Фондовий Дім Інформаційно-пошукова система
'УФД/Бібліотека'