Державна бібліотека України для юнацтва

 

94(477):341.485]"1932/1933"
Е68Епплбом, Е.
    Червоний Голод [Текст] : Війна Сталіна проти України / Е. Епплбом. — Київ : HREC PRESS, 2018. — 440 с.
ISBN 966-97606-4-7

 

- Анотація

«Червоний голод» — резонансне дослідження Голодомору в Україні, в якому історикиня Енн Епплбом показує історію 1930-их років як акт геноциду. Ця книжка створена передовсім для західної аудиторії, якій мало відомо про обставини масового знищення українців. Спираючись на численні документи, Епплбом описує приголомшливі обставини життя тих, хто голодує і те, як вони були вимушені поводитись. Порушуючи питання, чи був Голодомор геноцидом українського народу, авторка викликала хвилю дискусій, адже вона намагається поставити знак рівності між злочинами Гітлера щодо євреїв і Сталіна щодо українців. Це дослідження також додає розуміння західній аудиторії причини сучасних відносин між Україною й Росією. (УІК)

У книзі «Червоний голод. Війна Сталіна проти України» (Премія Фундації Омеляна й Тетяни Антоновичів, 2017, Премія Лайонела Гелбера, Премія Даффа Купера, 2018) Енн Епплбом висвітлює історію Голоду 1932–1933 років та події, що цьому передували. На основі архівних документів, щоденників, усних свідчень, мемуарів, досліджень українських та зарубіжних науковців авторка доводить, що штучний голод в радянській Україні та репресії проти української інтелігенції на початку 1930-х стали складовими єдиного наміру Сталіна та його поплічників. Більшовицькі лідери добре пам’ятали, як майже втратили Україну в 1917–1920 роках. Коли з масовими виступами українських селян проти колективізації ця загроза виникла знову, комуністична влада вдалася до політики творення голоду, яка забрала життя майже чотирьох мільйонів людей. Проте, як зазначає Епплбом, в історичній перспективі Сталін програв війну проти України, котра врешті виборола незалежність. І хоча «Червоний голод» написано не у відповідь на сучасні події, розуміння причин, механізму та наслідків Голодомору можуть багато чого прояснити в нинішніх українсько-російських відносинах і трактуваннях спільного радянського минулого.

- Зображення

- Теми документа

  • УДК // Історія України — Геноцид. Знищення національних та етнічних груп
  • Виставки // 1932-1933 рр. Трагічна пам'ять жертв Голодомору
  • Новинки у фонді // Щоб пам'ятати
  • Виставки // До Дня пам'яті жертв Голодоморів 1932-1933 років в Україні
  • Рейтингові списки // 30 знакових книжок української незалежності. Всеукраїнська інформаційно-просвітницька акція Українського інституту книги.



Примірники
Місцезнаходження Кількість В наявностi
Філія (просп.Перемоги, 60) 1 1
ЦБ (просп.Голосіївський 122) 4 4





Український Фондовий Дім Інформаційно-пошукова система
'УФД/Бібліотека'