Роман про зіткнення двох цивілізацій — довоєнного Львова та міста, загарбаного совєтами; ІІ Світову війну та Голокост на українських теренах. Історичний план зображення чергується з сучасним, а долі чотирьох друзів-львів’ян (українця, німця, поляка та єврея) стають основою сюжетних хитросплетінь, що провадять читача від Янівського концтабору до загадкового древнього Аркануму — і знову в наші дні, аби розкрити таємниці минулого. «Танґо смерті» містить усі риси, притаманні прозі Юрія Винничука: грубі жарти, еротизм, містичну та любовну лінії, відтворення місцевого колориту. Водночас у цьому тексті автор чи не вперше поєднує бурлескно-авантюрний спосіб викладу з серйозним, звертаючись до важливих питань історичного минулого, які щойно починають проговорюватися українським суспільством. (УІК)
Містична історія трьох періодів: довоєнного, воєнного та післявоєнного Львова, в якій проговорюється досі болюча тема Голокосту. Юрій Винничук чи не найвідоміший творець міфу про австро-угорський багатонаціональний Львів, де буйно квітне різноманітність і панує взаєморозуміння. Тут зібрані найяскравіші діалектизми й усі можливі легенди міста — відчувається плідна дослідницька робота автора. Попри густий заміс піднятих тем, художності й історичного фактажу, «Танґо смерті» тримає інтригу до останнього й урешті шокує читачів фіналом.
«Танго смерті» – це роман про Львів 30-их років. У творі йдеться про долю чотирьох повстанських родин: української, німецької, польської і єврейської.
Манеру Юрія Винничука можна миттєво упізнати, настільки вона відрізняється від усього, що для нас звичне у нашій літературі. Але манера письма у цьому романі – це також і новий Винничук із захоплючим сюжетом, в якому є і пошуки давнього манускрипту, і таємниця «Танга смерті», яке виконували в’язні Янівського концтабору у Львові. Це книга, яку мовби не читаєш, а живеш у ній.
Справді найліпший роман Юрія Винничука — цілком очевидно — отримав премію «Книга року BBC-2012».