Державна бібліотека України для юнацтва

 

84.4Укр6
В48Винничук, Ю. П.
    Танго смерті [Текст] : роман / Ю. П. Винничук. — Харків : Фоліо, 2013. — 379 с.
ISBN 966-03-6055-6

 

- Анотація

Роман про зіткнення двох цивілізацій — довоєнного Львова та міста, загарбаного совєтами; ІІ Світову війну та Голокост на українських теренах. Історичний план зображення чергується з сучасним, а долі чотирьох друзів-львів’ян (українця, німця, поляка та єврея) стають основою сюжетних хитросплетінь, що провадять читача від Янівського концтабору до загадкового древнього Аркануму — і знову в наші дні, аби розкрити таємниці минулого. «Танґо смерті» містить усі риси, притаманні прозі Юрія Винничука: грубі жарти, еротизм, містичну та любовну лінії, відтворення місцевого колориту. Водночас у цьому тексті автор чи не вперше поєднує бурлескно-авантюрний спосіб викладу з серйозним, звертаючись до важливих питань історичного минулого, які щойно починають проговорюватися українським суспільством. (УІК)

Містична історія трьох періодів: довоєнного, воєнного та післявоєнного Львова, в якій проговорюється досі болюча тема Голокосту. Юрій Винничук чи не найвідоміший творець міфу про австро-угорський багатонаціональний Львів, де буйно квітне різноманітність і панує взаєморозуміння. Тут зібрані найяскравіші діалектизми й усі можливі легенди міста — відчувається плідна дослідницька робота автора. Попри густий заміс піднятих тем, художності й історичного фактажу, «Танґо смерті» тримає інтригу до останнього й урешті шокує читачів фіналом.

«Танго смерті» – це роман про Львів 30-их років. У творі йдеться про долю чотирьох повстанських родин: української, німецької, польської і єврейської.

Манеру Юрія Винничука можна миттєво упізнати, настільки вона відрізняється від усього, що для нас звичне у нашій літературі. Але манера письма у цьому романі – це також і новий Винничук із захоплючим сюжетом, в якому є і пошуки давнього манускрипту, і таємниця «Танга смерті», яке виконували в’язні Янівського концтабору у Львові. Це книга, яку мовби не читаєш, а живеш у ній.

Справді найліпший роман Юрія Винничука — цілком очевидно — отримав премію «Книга року BBC-2012».

- Зображення

- Теми документа

  • ББК // Українська література ХХст.
  • Рейтингові списки // 100 знакових творів українською від ПЕН-клубу
  • Виставки // Друга Світова у художній літературі
  • Виставки // Письменники, які відкривають світу Україну
  • Рейтингові списки // 30 знакових книжок української незалежності. Всеукраїнська інформаційно-просвітницька акція Українського інституту книги.
  • Калейдоскоп подій та дат // 27 січня. Міжнародний день пам’яті жертв ГолокостуПримірники
Місцезнаходження Кількість В наявностi
Філія (просп.Перемоги, 60) 2 2
ЦБ (просп.Голосіївський 122) 6 6

Український Фондовий Дім Інформаційно-пошукова система
'УФД/Бібліотека'