Державна бібліотека України для юнацтва

 

84.4Укр6
Ж15Жадан, С. В.
    Ворошиловград [Текст] : роман / С. В. Жадан. — Харків : Фоліо, 2010. — 442с. — (Графіті).
ISBN 966-03-5245-2

 

- Анотація

«Декому краще вдаються приголосні, декому голосні». От і деяким письменникам краще вдається поезія, а деяким — проза. Та у випадку Сергія Жадана розділяти ці два роди літератури не випадає. Адже гостросоціальний роман «Ворошиловград» Сергія Жадана, вперше опублікований 2010 року, став непересічною літературною подією: його оголосили не лише Книгою BBC 2010 року, але й Книгою десятиліття BBC. У центрі роману — український Схід, на якому панує жорстоке рейдерство: за нез’ясовних обставин зникає власник однієї з автозаправок Донбасу, брат головного героя, і самому героєві — Герману — доводиться швидко визначатися з тим, як йому діяти і які цінності захищати, а також — як любити свою неідеальну країну. 2012 року за мотивами роману в Україні та Польщі вийшов однойменний комікс, а 2018 року — кінострічка «Дике Поле» режисера Ярослава Лодигіна. (УІК)

Одного разу ти дізнаєшся, що твій брат зник у невідомому напрямку, приятелі займаються фінансовими аферами, а бізнес намагаються перекупити представники незрозумілих структур. Реальність виявляється хисткою та зникомою, життя робить крок убік, і ти несподівано опиняєшся поміж своїм минулим, де на тебе чекають друзі, й майбутнім, де на тебе чекають вороги. «Ворошиловград» - роман жорсткий, меланхолійний та реалістичний. Наскільки взагалі реалістичним може бути соцреалізм. Вони приходять і забирають у тебе все, що тобі належить. Вони позбавляють тебе твоєї свободи й твоєї території. Вони забирають у тебе твоє минуле і твою пам ’ ять. І все, що ти можеш їм протиставити – це свою любов і свою ненависть. Ну, і свої кримінальні навички.

- Зображення

- Серія

- Теми документа

  • ББК // Українська література ХХст.
  • Підліткова література // - 11-й клас
  • Виставки // Письменники, які відкривають світу Україну
  • Рейтингові списки // 30 знакових книжок української незалежності. Всеукраїнська інформаційно-просвітницька акція Українського інституту книги.
  • Путівник читача художньої літератури // ЕкранізаціяПримірники
Місцезнаходження Кількість В наявностi
ЦБ (просп.Голосіївський 122) 1 1

Український Фондовий Дім Інформаційно-пошукова система
'УФД/Бібліотека'