Державна бібліотека України для юнацтва

 

792.071.2(477):087.5
Т58Топська, Н.
    Неперевершена. Соломія Крушельницька [Текст] / Н. Топська. — Київ : Альфа, 2020. — 64 с.
ISBN 617-7904-02-0

 

- Анотація

Книга розповідає про велику українську співачку Соломію Крушельницьку, котрою захоплювавсь увесь світ – від Петербурга до Нью-Йорка. Вона мала голос, якого ще не чуло людство – саме так стверджувала преса того часу.

Перед юними читачами постає майстерно написана картина життя уславленої примадонни: від дитячої пори у рідному селі до останніх років життя. Із замилуванням авторка описує незгасиму любов до музики великої Соломії, формування рис непересічної особистості, адже, крім унікального таланту й чаруючої вроди, вона мала вольовий та рішучий характер, започатковуючи свою життєтворчість власноруч. І через десятки років вражає її неймовірна працездатність, цілеспрямованість і стійкість при будь-яких обставинах. Здавалося, для цієї унікальної жінки не було нічого недосяжного. Приваблює читача і емоційний аспект твору – чим жила геніальна співачка, які почуття вирували у її душі… Як могла жити з неперевершеною гідністю – і в пишному багатстві, і в безпросвітних злиднях.

Видання адресоване дітям середнього та старшого шкільного віку, а також усім, хто цікавиться українською музичною культурою.

Ця книга не перша із серії творів про видатних особистостей України – таких книг у творчому доробку Неллі Топської вже більше десяти.

Авторка вважає, що наші діти мають знати якомога більше про рідну культуру. Конче важливо формувати у підростаючого покоління естетичні почуття, здатність здійснювати свій власний естетичний вибір. Бо естетичний вибір нерозривно пов'язаний з вибором етичним, з породженням та затвердженням моральності, категорій добра і зла, світла і темряви. Людина з багатим естетичним досвідом, людина, котра знається і кохається у рідній літературі, мистецтві, буде володіти безцінним даром – внутрішньою свободою, котру не придбати ні за які кошти.

Книги Неллі Топської не залишилися непомітними серед тисяч інших видань, вони знайшли свого читача. Так, один із творів («Дівчина-легенда») став переможцем у рамках Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія» [Електронний ресурс].

URL: http://znz1.dubredu.rv.ua/70-vseukrayinskiy-konkurs-dityachogo-chitannya-knigomanya-2017.html

За цією ж книгою школярами та бібліотеками створені буктрейлери [Електронний ресурс].

URL: https://www.youtube.com/watch?v=vw8TrqIdVFw

URL: https://www.youtube.com/watch?v=1Zj0E46MehE

Твори про видатних особистостей презентують у бібліотеках [Електронний ресурс].

URL: http://storozhynets.info/archives/20973, http://horodenkarda.gov.ua/prem-yera-knigi/

Їх вибирають підлітки, щоб порадити почитати ці книги своїм ровесникам та дорослим [Електронний ресурс].

URL: http://dut5biblioteka.blogspot.com/2018/08/blog-post_15.html

На Львівському форумі 2019 року твори Неллі Топської також знайшли своїх шанувальників, про що писала місцева преса [Електронний ресурс].

URL: http://alfa.in.ua/page7591138.html.

Тож знайомтеся з новою книгою авторки, назва якої говорить сама за себе: адже Соломія Крушельницька дійсно була і залишається Неперевершеною.

- Зображення

- Теми документа

  • УДК // Театральна професія та пов'язані з нею види діяльності й занять — Україна — Публікації для молоді
  • Новинки у фонді // Новинки з мистецтва
  • Виставки // Крушельницька Соломія - 150 років від дня народження
  • Калейдоскоп подій та дат // 8 березня. Міжнародний день боротьби за права жінок і міжнародний мир.
  • Калейдоскоп подій та дат // Жінки - корифеї сцени
  • Калейдоскоп подій та дат // "Золоті" голоси української душіПримірники
Місцезнаходження Кількість В наявностi
ЦБ (просп.Голосіївський 122) 1 1

Український Фондовий Дім Інформаційно-пошукова система
'УФД/Бібліотека'