Книга розповідає про життя славетної актриси Марії Заньковецької, котра стала культовою фігурою вітчизняного театру – створені нею образи несуть у собі яскраву національну символіку та кращі риси української ментальності. І разом з тим Заньковецьку називають актрисою світового масштабу, бо її сценічні почуття були неповторними у своїй глибинній правді та потрясаючій пристрасті, художній витонченості та щиросердності.
Авторка створила правдивий образ великої української актриси – вразливої від природи, з чутливою душею, наділеної глибоким даром співпереживання, переконливо доводячи, що Марія не могла жити без сцени, котра стала її долею. І не могла жити без великої любові, саме тому Заньковецькій вдалося увічнити не лишень своє високе мистецтво, а й своє болісне кохання.
Видання адресоване дітям середнього та старшого шкільного віку, а також усім, хто цікавиться українською культурою.
Неллі Топська вже писала про театральних діячів України, зокрема про Марка Кропивницького. Ця книга («Батько українського театру») знайшла відгук у серцях читачів [електронний ресурс]:
https://bibliolis.wordpress.com/2019/08/22/%d0%ba%d0%bd%d0%b8%d0%b6%d0%ba%d0%be%d0%b2%d0%b0-%d0%bd%d0%be%d0%b2%d0%b8%d0%bd%d0%ba%d0%b0/, http://smolinoru2015.blogspot.com/2018/05/blog-post.html
Тож знайомтеся з новою книгою – і пройдіть разом з великою актрисою тернистий шлях, на котрий вона стала, покинувши звичне забезпечене буття у дворянській родині, болюче поранивши своїм вчинком батька і, переслідувана церквою за розірваний шлюб, повною мірою випила чашу поневірянь мандрівної актриси. І все це – заради того, щоб нести народові рідне слово, будити у душах людей найсвітліші почуття.