Державна бібліотека України для юнацтва

 

94(47)"19":323.282
Д48    Дисиденти [Текст] : [зб. інтерв'ю] / уклад. і передм. В. Кіпіані. — Харків : Vivat, 2021. — 352 с. — (Історія і політика). — Загол. обкл.: Дисиденти: чути правду.
ISBN 966-982-338-0

 

- Анотація

Збірник інтерв’ю Вахтанга Кіпіані з дисидентами — це розмови з тими, хто підважував фундамент, на якому трималася в’язниця під назвою Радянський Союз. Люди, які кидали виклик системі, були дуже різні — і за віком, і за переконаннями, і за статтю, і за національністю.

Баліс Ґаяускас, який відбув 37 років у неволі, а в уже незалежній Литві очолив Службу безпеки; Калью Мятік, звинувачений свого часу в антирадянській діяльності в лавах підпільного Демократичного руху Естонії; Мустафа Джемілєв, який боровся за права кримських татар; Левко Лук’яненко, член-засновник Української Гельсінської спілки; Надія Світлична, учасниця руху шістдесятників, правозахисниця й журналістка…

Двадцять дисидентів, розмови з якими висвітлюють безліч питань, що не втрачають актуальності й сьогодні. Маємо чути правду й пам’ятати: свобода — це та вакцина, ефективність якої не слабшає з часом.

- Зображення

- Серія

- Теми документа

  • УДК // Історія Союзу Радянських Соціалістичних Республік (СРСР), 1917-1991 — Тероризм з боку влади
  • Виставки // Шістдесятництво та дисидентський рух в України XX cт.
  • Новинки у фонді // Щоб пам'ятати
  • Виставки // ----Забуттю не підлягає! (до Дня українського політв'язня)
  • Калейдоскоп подій та дат // 12 січня. День українського політв’язняПримірники
Місцезнаходження Кількість В наявностi
Філія (просп.Перемоги, 60) 1 1
ЦБ (просп.Голосіївський 122) 2 2

Український Фондовий Дім Інформаційно-пошукова система
'УФД/Бібліотека'