Державна бібліотека України для юнацтва

 

94(477)
Б87Брехуненко, Віктор.
    Україна й українці: ім'я як поле битви [Текст] / Віктор Брехуненко. — Київ : ПП Брехуненко Н. А., 2020. — 272 с.
ISBN 966-02-9012-9

 

- Анотація

Книжка розрахована на масового читача й висвітлює питання, яке має ключове значення для подолання в українському суспільстві комплексу меншовартості та самоїдства, а також для інформаційної протидії ідеології «русского міра». Пересічному читачеві дохідливо подаються останні наукові уявлення про походження наших самоназв «Україна», «українці», про смислову еволюцію колишньої самоназви «Русь», про первісне значення понять «Росія», «росіяни». Водночас спростовуються ідеологічні спекуляції, досі нав’язувані і українцям, і всьому світу з метою сформувати викривлені переконання про Україну як несамостійний історичний суб’єкт і питому окраїну чи то Московії / Росії, чи то історичної Польщі.

Текст скомпоновано так, щоб аргументи добре запам’ятовувались, а за потреби їх можна було б легко відшукати. Задля цього на парних сторінках багатьох розворотів вміщено переконливі витяги з історичних джерел, які впевнюють читача в обґрунтованості авторського тексту з сусідньої сторінки.

Свіжість книги та її привабливість досягається і тим, що московські спекуляції, під стрілами яких перебуває читач, спростовуються московськими джерелами, а польські – польськими. Книжка доказово показує, що навіть у Московії аж до ХІХ ст. ніколи не вживали поняття «Україна» у сенсі «окраїни», якщо мова заходила про властиво українські землі. Насправді під «Україною» розуміли увесь простір від Сіверщини до Поділля та Волині включно. Більше того, з часів Богдана Хмельницького Москва почала використовувати ім’я «Україна» як політично-державне поняття, позначаючи ним Гетьманщину, що розбиває вщент сучасні кремлівські мантри про «окраїнність» України.

Не менш впливовою бачиться і частина книги, де йдеться про іншу нашу самоназву – «Русь», а також пояснюється первісне значення понять «Мала Русь», «Росія», «росіяни», описуються мотиви козацької еліти називати свою державу і «Україною», і «Руссю», і «Малою Руссю», а себе – і «українцями», і «русинами», і «малоросіянами». Оповідь про те, чому в Московії витратили три з гаком століття на привласнення імен «Росія» та «росіяни», і як досягли свого, підсумовує щеплення читача від сучасних ідеологічних маніпуляцій.

- Зображення

Перша стор.обкл.
Титульна
Зворот тит.
Технічна
Зміст
Зміст

- Теми документа

  • УДК // Історія України
  • Новинки у фонді // Дослідження
  • Виставки // Разом до перемоги! Слава Україні!
  • Виставки // Вільні! Креативні! Успішні!
  • Виставки // Незламні! Нескорені! Справжні!



Примірники
Місцезнаходження Кількість В наявностi
ЦБ (просп.Голосіївський 122) 1 1





Український Фондовий Дім Інформаційно-пошукова система
'УФД/Бібліотека'