Державна бібліотека України для юнацтва

 

791.071.2(477):929:327.88(470)
М61Мимрук, Олександр.
    Олег Сенцов [Текст] / Олександр Мимрук. — Харків : Фоліо, 2020. — 121 с. — (Справжні герої).
ISBN 966-03-9523-7

 

- Анотація

В серпні 2015 року на тлі анексії Криму та бойових дій на Донбасі не лише Україну, але й увесь світ вразила звістка про те, що відомого кінорежисера, сценариста, письменника Олега Сенцова засуджено до 20 років ув’язнення. Цьому передувало незаконне затримання, звинувачення у нібито терористичній діяльності на півострові та гучний судовий процес, який відбувався в Російській Федерації з порушеннями міжнародного законодавства.

Далі було декілька етапувань до місця відбування покарання на північ РФ, що, на думку фахівців, може розцінюватися як різновид тортур, голодування, ізолювання від повноцінного життя.

Протести громадськості, численні звернення відомих діячів мистецтв до керівництва Росії з вимогою звільнити Сенцова не мали жодних наслідків. Лише 7 вересня 2019 року він був звільнений у межах обміну утримуваними особами між Росією та Україною й повернувся на батьківщину.

Книга Олександра Мимрука «Олег Сенцов» складається зі спогадів людей, які добре знали Олега, з уривків його книг і сценаріїв до фільмів, а ще з витягів протоколів допитів свідків, які проходили у його сфабрикованій справі.

- Зображення

- Серія

- Теми документа

  • УДК // Творчі та виконавські професії в кінематографії в Україні — Біографічні та подібні дослідження — Підривна агітація. Політичні інтриги. Деморалізація. П'ята колона. Диверсії, конспірація — Росія
  • Новинки у фонді // Біографії та мемуари
  • Виставки // Знамениті українці
  • Виставки // ----Забуттю не підлягає! (до Дня українського політв'язня)
  • Калейдоскоп подій та дат // 12 січня. День українського політв’язня
  • Виставки // До Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя
  • Новинки у фонді // Новинки з мистецтваПримірники
Місцезнаходження Кількість В наявностi
Філія (просп.Перемоги, 60) 1 1
ЦБ (просп.Голосіївський 122) 1 1

Український Фондовий Дім Інформаційно-пошукова система
'УФД/Бібліотека'