Державна бібліотека України для юнацтва

 

94:355](477)"15/16"
Г95Гуржій, Олександр Іванович.
    Козацька Україна: Боротьба за державу (ХVI-ХVII ст.) [Текст] / Олександр Іванович Гуржій, Тарас Васильович Чухліб. — Київ : Арій, 2020. — 368 с. — (Таємниці історії).
ISBN 966-498-716-2

 

- Анотація

На сторінках цієї книги висвітлено найважливіші події, пов’язані з історією українського козацтва від часу його виникнення на зламі XV–XVI ст., зокрема запеклу боротьбу з войовничими кочівниками за рідну землю й православну віру. Особливу увагу приділено яскравим постатям Війська Запорозького, їхній політичній і державній діяльності. Відображено українсько-польсько-литовські взаємини, а також місцеві традиції державотворення періоду Київської та Галицько-Волинської Русі.

У книзі розкрито морально-етичний кодекс поведінки воїна-­січовика — мужність, побратимство, лицарство, рівність, вірність, честь, добра слава, боротьба проти ворогів віри, оборона вітчизни; родинний принцип організації, демократизм; особливе ставлення до жінки, аскетизм, релігійність тощо. Значне місце відведено козацькій ментальності, способу життя, яке визначали воєнне ремесло й належність до військової спільноти. Зображено умови боротьби з кочовими народами Сходу, що змусили козаків оволодіти бойовим мистецтвом і створити власні збройні сили, зокрема потужний морсь­кий флот, які протистояли османсько-татарській агресії.

Книга адресована широкому колу читачів.

- Зображення

- Серія

- Теми документа

  • УДК // Історія загалом — Військова справа загалом — Україна
  • Новинки у фонді // Щоб пам'ятати
  • Виставки // До Дня захисника України, Дня Українського козацтва
  • Калейдоскоп подій та дат // Українці — нація Героїв!Примірники
Місцезнаходження Кількість В наявностi
Філія (просп.Перемоги, 60) 1 1
ЦБ (просп.Голосіївський 122) 1 1

Український Фондовий Дім Інформаційно-пошукова система
'УФД/Бібліотека'