Державна бібліотека України для юнацтва

 

94(100)"19"
П39Плохій, Сергій.
    Забуті покидьки Східного фронту [Текст] / Сергій Плохій ; [пер. з англ. Н. Коваль]. — Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2020. — 320 с.
ISBN 617-12-7692-5

 

- Анотація

"Захопливо про знаковий етап Другої світової війни

The New York Journal of Books

Повна історія унікальної співпраці американських і радянських солдатів у ХХ столітті

На основі розсекречених архівів

Сергій Плохій - професор, директор Українського наукового інституту Гарвардського університету, провідний фахівець з історії Східної Європи, член наукової ради ""Українського історичного журналу"", автор дев'яти книжок, лауреат Шевченківської премії 2018 року.

Великий союз ХХ століття виявився приголомшливо успішним у реалізації його безпосередніх завдань. Американська допомога Британії та СРСР через програму ""ленд-ліз"", відкриття Другого фронту в червні 1944 року стали найяскравішими епізодами співпраці антигітлерівської коаліції, однак завершився Великий союз великою невдачею - ""Залізною завісою"", що розрізала навпіл повоєнну Європу.

Запитання ""Що сталося не так?"" і ""Хто відповідальний за початок Холодної війни?"" лунали в усьому світі. У цій документальній розвідці Сергій Плохій розкриває джерела конфліктів і жахіть Холодної війни, аналізуючи історію Великого союзу. Автор спирається на раніше недосяжні джерела - архівні документи радянських спецслужб, що містять спостереження військової контррозвідки й таємної поліції за американцями, які контактували з представниками ВПС Червоної Армії та місцевим населенням, звіти шпигунів, доповіді їхніх очільників і кураторів. Сергій Плохій робить приголомшливе відкриття: Великий союз був приречений на невдачу й почав розпадатися вже під час Другої світової війни. Однак що чи хто спричинив крах одного з наймогутніших альянсів ХХ століття?"

- Зображення

- Теми документа

  • УДК // Всесвітня історія
  • Новинки у фонді // Щоб пам'ятати
  • Виставки // 1939-1945 рр. Друга світова війна
  • Виставки // До Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв Війни в Україні



Примірники
Місцезнаходження Кількість В наявностi
Філія (просп.Перемоги, 60) 1 1
ЦБ (просп.Голосіївський 122) 1 1





Український Фондовий Дім Інформаційно-пошукова система
'УФД/Бібліотека'