Державна бібліотека України для юнацтва

 

94(477)"19"
Г56Гнатюк, О.
    Відвага і страх [Текст] / О. Гнатюк ; [пер. з пол. М. Боянівської]. — 4-е вид. — Київ : Дух і Літера, 2018. — 496 с. — (Бібліотека спротиву, бібліотека надії).
ISBN 966-378-626-1

 

- Анотація

«Відвага і страх» — вагоме дослідження історії окупованого Львова, його життя напередодні й під час Другої світової війни, створене видатною історикинею Олею Гнатюк. Національні наративи здебільшого ділять учасників історії на своїх і ворогів, випускаючи з уваги особливості чужих історій. Книга Олі Гнатюк надає історії Львова національних і людських відтінків, повертає важливий для цього міста аспект міжнаціональних взаємин. «Відвага і страх» концентрується не стільки на історичних подіях, як це робить переважна більшість історичної літератури, а на обставинах життя і вчинках конкретних людей. Ця книга містить історії багатонаціональної львівської інтелігенції — подає зріз тогочасного медичного й академічного середовищ, розповідаючи зокрема про математика Гуґо Штайнгауза, Михайла Марченка, Ірину Яросевич, Михайла Рудницького. (УІК)

Життя в окупованому Львові описано з перспективи особистої історії. Головну увагу зосереджено на поведінці людей, що постали перед загрозою смерті. Однак незвичність оповіді, що спирається на щоденники, спогади, листи і навіть протоколи допитів, полягає не тільки в цьому. Йдеться про долю людей і водночас долю польської, української та єврейської інтеліґенції, про складні стосунки між ними, про різні вияви солідарності та ворожості, в основі яких лежали відвага і страх. Читачеві запропоновано замислитися над тим, наскільки сучасні уявлення про Другу світову війну сформувалися під тиском національних наративів, що не залишали місця не тільки для інших наративів, а й для індивідуальних свідчень, якщо ті не вписувалися в панівний дискурс. Матриці національної історії стали тісними рамцями для історичних досліджень того періоду. Тож варто спробувати вийти поза ті межі. Для культурологів, істориків, студентів гуманітарних спеціальностей та всіх читачів, зацікавлених проблематикою Другої світової війни.

- Зображення

- Серія

- Теми документа

  • УДК // Історія України
  • Виставки // 1939-1945 рр. Друга світова війна
  • Рейтингові списки // 30 знакових книжок української незалежності. Всеукраїнська інформаційно-просвітницька акція Українського інституту книги.



Примірники
Місцезнаходження Кількість В наявностi
Філія (просп.Перемоги, 60) 1 1
ЦБ (просп.Голосіївський 122) 3 3





Український Фондовий Дім Інформаційно-пошукова система
'УФД/Бібліотека'